12 październik Społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej w przestronnej auli MDK „Dąb” znajdującej się przy ulicy Krzyżowej w Katowicach.

W samo południe rozpoczęła się uroczystość, której gośćmi przede wszystkim byli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy klas i przedstawiciele Rady Rodziców. W części oficjalnej przedstawiciele młodzieży wręczyli przyznaną po raz pierwszy nagrodę Nauczyciela Roku, otrzymał ją Pan Profesor Władysław Żymirski, który z pasją wykonuje swój zawód i zachęca uczniów do kierowania się zasadą „Sapere aude”. Nagrodzony otrzymał puchar i prawie zaczarowany ołówek do szkicowania ciekawych pomysłów lekcji. Młodzież naszej szkoły doceniła sumienność Pani Profesor Jadwigi Dobrzyckiej, poczucie humoru Pana Profesora Szymona Niedźwiedzkiego i umiejętność nawiązywania kontaktu z uczniami przez Panią Profesor Katarzynę Nowok-Pajdę. Dziękując nauczycielom za ich pracę, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyrazili życzenie, aby porzekadło:” Obyś cudze dzieci uczył” było błogosławieństwem dla wszystkich uczących.

W artystycznym prezencie dla nauczycieli znalazły się scenki kabaretowe, pełna humoru prezentacja bogatego życia naszej szkoły oraz rozdanie honorowych tytułów dla tych, którzy wyróżnili się kreatywnością, empatią bądź ciętym językiem. Tytuł Super Belfra przy gorącym aplauzie widowni otrzymała Pani Profesor Justyna Wewióra. Atmosfera na sali stała się szczególnie gorąca, gdy nauczyciele wzięli udział w randce w ciemno, w której główną rolę odegrał ze swobodą i dużym poczuciem humoru nasz Nauczyciel Roku – Pan W. Żymirski.

Na zakończenie radosnej uroczystości były kwiaty oraz życzenia zdrowia, radości i powodzenia w nabierającym właśnie tempa roku szkolnym.

 

 

 

 

 

 

  

Back to top