5 - 8 czerwiec   II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Rakoczy, Karolina Kowalska, Marlena Wojtasik, Tomasz Płaszczyk oraz Kacper Rok.

Podczas pierwszego dnia mistrzostw nasi uczniowie wzięli udział w słynnej 'pętli taktycznej', a więc na dystansie ok 6,5 km musieli wykazać się umiejętnościami: czytania treści mapy topograficznej, wyznaczania azymutu, składania i rozkładania karabinka kbk AK oraz ładowania magazynka. Z kolei do konkurencji sprawnościowych należały: rzut granatem RG-42 , tor przeszkód , przenoszenie skrzynek amunicji na dystansie do 20 m i przepychanie samochodu osobowo-terenowego. Wszyscy nasi zawodnicy, walcząc z czasem i zmęczeniem, sprawnie pokonywali poszczególne konkurencje, by ostatecznie dotrzeć z dobrym czasem na metę.

W drugim dniu mistrzostw w przestronnej hali odbyły się konkurencje sportowo-obronne, podczas których nasi uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, rozpoznawaniem sprzętu bojowego oraz wiedzą teoretyczną dotyczącą edukacji dla bezpieczeństwa. Do konkurencji sportowych należały: bieg zygzakiem, czyli 'koperta' , uginanie i prostowanie ramion w podporze, rzut piłką lekarską znad głowy, podciąganie na drążku wysokim, skłony tułowia w przód w czasie jednej minuty oraz rzuty do kosza z różnych pozycji. Nie zabrakło zagadek logicznych oraz zadań w oparciu o analizę treści mapy topograficznej, a w godzinach popołudniowych nasi uczniowie uczestniczyli w strzelaniu z karabinka kbk AK na dystansie 100 m. W konkurencji na najlepszego strzelca wzięła udział Karolina Kowalska, zajmując 5 miejsce.

W godzinach wieczornych uczestnicy zawodów mogli wysłuchać ciekawej prelekcji prowadzonej przez byłych żołnierzy,a dotyczącej zaangażowania naszych sił zbrojnych w misje międzynarodowe. W ostatnim dniu mistrzostw odbył się pokaz sprzętu wojskowego oraz uroczysty apel podsumowujący tegoroczną edycję zawodów.

Back to top